Sona Sól > Sona Sól – Veselá kopýtka

Sona Sól – Veselá kopýtka

Naším mottem je “Irské tance pro radost” a v tomto duchu se snažíme irské tance vyučovat a šířit. Na kurzech se nenaučíte jen tančit, ale dozvíte se zde spoustu informací z irské historie, kultury a současných tanečních trendů. Zakladatelkou Sona Sól je Tereza Macoszek Jindrová T.C.R.G., která licenci pro výuku irského tance získala v irském Ennisu v roce 2018. V Sona Sól vyučujeme zejména irské setové tance a battering (sean nós) pro setové tance.

Pro lekce irského stepu, prosím, navštivte TJ Academy of Irish Dance.

Jsme velmi hrdí na to, že jsme místem, kde můžou lidé všech věkových kategorií a úrovní najít radost v tancování. Ať už jste začátečník nebo pokročilý tanečník, v naší škole najdete lekce, které jsou pro vás vhodné.

Oblíbené na tancovačkách i v hospodě

👞 Irské setové tance

Společenské tance, které kombinují eleganci francouzských čtverylek a nespoutanost irské hudby. Tyto tance jsou běžně vidět na irských tancovačkách v Čechách i zahraničí. Tanečníci si do hudby rádi přidupávají batteringem, což je vlastně takový step v polobotkách vycházející z irského Sean nósu. Vhodné pro jednotlivce i páry, děti, dospělé i seniory.

Třikrát do roka

🪩 Pravidelné tancovačky

Třikrát do roka pořádáme tancovačky s živou kapelou: novoroční, ke dni svatého Patrika, a dubnový setový víkend. Spousta příležitostí k tanci je rovněž na našem závěrečném vystoupení, pikniku, a Vánočním kopýtkování. V našem kurzu setových tanců se navíc každý měsíc koná jedna speciální tancovačková lekce, kde si zatančíte více tanců za sebou.

Irská kapela a učitelé

🇮🇪 Setový víkend v Praze

Každý duben zveme do Prahy báječnou irskou kapelu a skvělé lektory. Tancovačkám na živou hudbu je věnováno celkem 9 hodin času.
Pátek, sobota i neděle jsou plné workshopů, kde se naučíte nové tance a vybrousíte techniku. Oblíbená je také navazující půlnoční session, kde si tanečnící ještě povídají, zpívají a hrají oblíbené ťůny.

Tančíme s radostí

❤️ Pěstujeme přátelské prostředí

Jezdíme spolu na tancovačky v Německu, Anglii, Irsku, Rakousku, Itálii, Švýcarsku i jinde v zahraničí. Od roku 2009 budujeme komunitu, se kterou rádi piknikujeme, slavíme den sv. Patrika, pořádáme tancovačky, pouštíme draky, táboříme, zpíváme, hrajeme na irské hudební nástroje a mnoho dalšího.

Ke každé lekci

Kvalifikovaní lektoři

Všichni naši lektoři mají trenérskou licenci a jsou odborně vyškoleni Českým červeným křížem jako certifikovaní zdravotníci. Pravidelně své znalosti oprašují na různě zaměřených seminářích. V případě potřeby umíme aplikovat kinesiotape.

Spolupracujeme s fyzioterapeuty

Úzce spolupracujeme s fyzioterapeuty zejména
na prevenci úrazů a kompenzačních cvičeních. Všechna cvičení jsou zvolena s ohledem na specifické pohyby v irském tanci. Snažíme se vhodným tréninkem udržovat těla našich tanečníků v rovnováze.

Individuální přístup

Přestože se jedná o skupinové lekce, lektoři přistupují k tanečníkům také jednotlivě. Doporučujeme nejen vhodné cviky na doma, ale pomáháme i s výběrem taneční obuvi a soutěžního kostýmu.
Každý tanečník má možnost domluvit si soukromou lekci s trenérem.

Poradíme, pomůžeme

Pomůžeme Vám s výběrem vhodné taneční obuvi. Zájemcům doporučíme vhodné cviky na doma. Informujeme o novinkách u nás i ve světě a o těch nejlepších akcích se dozvíte přímo od lektorů.

Zábavné rozcvičky

Travoltovská, Bollywood, Africká, Contemporary dance a pracujeme na dalších… 🙂

Studijní materiály

Všichni tanečníci najdou v našem interním systému podporu pro domácí přípravu ve formě videí a zápisků.

Přátelské prostředí

Netolerujeme žádnou formu šikany. Snažíme se vytvářet bezpečné a přátelské prostředí.