Sona Sól > Nabídka lekcí

Nabídka lekcí

Náše taneční škola nabízí lekce pro lidi všech věkových kategorií a úrovní, včetně začátečníků. Máme kurzy speciálně navržené pro děti, dospělé a seniory. Naše lekce se zaměřují na několik různých stylů irského tance – step dancing (softshoes a hardshoes), setové tance, ceilí tance a sean nós. Nabízíme širokou škálu lekcí, aby si každý mohl vybrat tu, která je pro něj vhodná, ať už začíná nebo se chce zlepšovat ve svých tanečních dovednostech.

Pro lekce irského stepu, prosím, navštivte TJ Academy of Irish Dance.

Setové tance

Soukromé lekce

Lekce step dancingu v TJ Academy of Irish Dance

Co je irský tanec?

Irské tance jsou folklórní tance, které pocházejí z Irska. Tyto tance se tradičně tancovaly na svatbách, oslavách a dalších společenských událostech. Existuje několik různých druhů irských tanců, včetně solo tanců, tanců ve skupině a tanců pro páry. Tančí se na irskou hudbu (reel, jig, slip jig, polka, hornpipe,…). Irové říkají “hudba ti napoví” a mají pravdu. Hudba je natolik chytlavá, že i když zapomenete taneční kroky, s radostí si vymyslíte vlastní.

Dělí se na následující druhy:

Softshoes

Sólový tanec vysoko na špičkách v měkkých botách (ghillies). Vhodný i pro úplné začátečníky.

Hardshoes

Sólový tanec ve speciálních botách pro irský step. Věnujeme se novým i přes 100 let starým choreografiím.

Ceilí

Společenské tance, které využívají základní kroky z techniky softshoes. Kruhové, řadové, čtverylky a další.

Step dancing
Tanec vysoko na špičkách. Horní polovinu těla tanečníci drží v klidu a paže u těla. Tento druh tance pravděpodobně znáte ze známých tanečních show jako jsou například Riverdance, Lord of the Dance, Celtic Tiger, Rhythm of the Dance, Fusion Fighters a dalších.

Setové tance

Společenské tance, které kombinují eleganci francouzských čtverylek a nespoutanost irské hudby. Běžně je uvidíte na irských tancovačkách. Tanečníci si do hudby rádi přidupávají batteringem.
Přihlašte se
na lekce u nás

Sean nós

V překladu z irštiny znamená “starý styl”. Starší forma tradičního sólového irského tance. Narozdíl od step dancingu jsou chodidla blízko země a tanečník volně pohybuje pažemi.

Ke každé lekci

Kvalifikovaní lektoři

Všichni naši lektoři mají trenérskou licenci a jsou odborně vyškoleni Českým červeným křížem jako certifikovaní zdravotníci. Pravidelně své znalosti oprašují na různě zaměřených seminářích. V případě potřeby umíme aplikovat kinesiotape.

Spolupracujeme s fyzioterapeuty

Úzce spolupracujeme s fyzioterapeuty zejména
na prevenci úrazů a kompenzačních cvičeních. Všechna cvičení jsou zvolena s ohledem na specifické pohyby v irském tanci. Snažíme se vhodným tréninkem udržovat těla našich tanečníků v rovnováze.

Individuální přístup

Přestože se jedná o skupinové lekce, lektoři přistupují k tanečníkům také jednotlivě. Doporučujeme nejen vhodné cviky na doma, ale pomáháme i s výběrem taneční obuvi a soutěžního kostýmu.
Každý tanečník má možnost domluvit si soukromou lekci s trenérem.

Poradíme, pomůžeme

Pomůžeme Vám s výběrem vhodné taneční obuvi. Zájemcům doporučíme vhodné cviky na doma. Informujeme o novinkách u nás i ve světě a o těch nejlepších akcích se dozvíte přímo od lektorů.

Zábavné rozcvičky

Travoltovská, Bollywood, Africká, Contemporary dance a pracujeme na dalších… 🙂

Studijní materiály

Všichni tanečníci najdou v našem interním systému podporu pro domácí přípravu ve formě videí a zápisků.

Přátelské prostředí

Netolerujeme žádnou formu šikany. Snažíme se vytvářet bezpečné a přátelské prostředí.

Zobrazuji všechny 2 výsledky