Sona Sól > Začátečníci

Začátečníci

Irský tanec je plný energie a radosti a je vhodný pro všechny věkové kategorie. V našich lekcích vám rádi pomůžeme se naučit základní kroky a postupně se s vámi dostat ke složitějším choreografiím. Nabízíme lekce pro děti, dospělé i seniory. Lekce se konají v Praze a v Českých Budějovicích.

Nabídka lekcí pro začátečníky

Setové tance

Tančí se více při zemi v polobotkách. Pokročilí si rádi přidupávají do rytmu batteringem (sean nós). Ideální pro tancovačky u nás nebo v zahraničí.

Step dancing

Tančí se vysoko na špičkách v ghillies nebo stepkách. Pokročilí tanečníci rádi jezdí prezentovat své kroky na soutěže v u nás i v zahraničí. Věnujeme se novým i přes 100 let starým choreografiím.

Jak vypadá irský tanec?

Irské tance jsou folklórní tance, které pocházejí z Irska. Tyto tance se tradičně tancovaly na svatbách, oslavách a dalších společenských událostech. Existuje několik různých druhů irských tanců, včetně solo tanců, tanců ve skupině a tanců pro páry. Tančí se na irskou hudbu (reel, jig, slip jig, polka, hornpipe,…). Irové říkají “hudba ti napoví” a mají pravdu. Hudba je natolik chytlavá, že i když zapomenete taneční kroky, s radostí si vymyslíte vlastní.

Dělí se na následující druhy:

Softshoes

Sólový tanec vysoko na špičkách v měkkých botách (ghillies). Vhodný i pro úplné začátečníky.

Hardshoes

Sólový tanec ve speciálních botách pro irský step. Věnujeme se novým i přes 100 let starým choreografiím.

Ceilí

Společenské tance, které využívají základní kroky z techniky softshoes. Kruhové, řadové, čtverylky a další.

Step dancing
Tanec vysoko na špičkách. Horní polovinu těla tanečníci drží v klidu a paže u těla. Tento druh tance pravděpodobně znáte ze známých tanečních show jako jsou například Riverdance, Lord of the Dance, Celtic Tiger, Rhythm of the Dance, Fusion Fighters a dalších.

Setové tance

Společenské tance, které kombinují eleganci francouzských čtverylek a nespoutanost irské hudby. Běžně je uvidíte na irských tancovačkách. Tanečníci si do hudby rádi přidupávají batteringem.
Přihlašte se
na lekce u nás

Sean nós

V překladu z irštiny znamená “starý styl”. Starší forma tradičního sólového irského tance. Narozdíl od step dancingu jsou chodidla blízko země a tanečník volně pohybuje pažemi.

Ke každé lekci

Kvalifikovaní lektoři

Všichni naši lektoři mají trenérskou licenci a jsou odborně vyškoleni Českým červeným křížem jako certifikovaní zdravotníci. Pravidelně své znalosti oprašují na různě zaměřených seminářích. V případě potřeby umíme aplikovat kinesiotape.

Spolupracujeme s fyzioterapeuty

Úzce spolupracujeme s fyzioterapeuty zejména
na prevenci úrazů a kompenzačních cvičeních. Všechna cvičení jsou zvolena s ohledem na specifické pohyby v irském tanci. Snažíme se vhodným tréninkem udržovat těla našich tanečníků v rovnováze.

Individuální přístup

Přestože se jedná o skupinové lekce, lektoři přistupují k tanečníkům také jednotlivě. Doporučujeme nejen vhodné cviky na doma, ale pomáháme i s výběrem taneční obuvi a soutěžního kostýmu.
Každý tanečník má možnost domluvit si soukromou lekci s trenérem.

Poradíme, pomůžeme

Pomůžeme Vám s výběrem vhodné taneční obuvi. Zájemcům doporučíme vhodné cviky na doma. Informujeme o novinkách u nás i ve světě a o těch nejlepších akcích se dozvíte přímo od lektorů.

Zábavné rozcvičky

Travoltovská, Bollywood, Africká, Contemporary dance a pracujeme na dalších… 🙂

Studijní materiály

Všichni tanečníci najdou v našem interním systému podporu pro domácí přípravu ve formě videí a zápisků.

Přátelské prostředí

Netolerujeme žádnou formu šikany. Snažíme se vytvářet bezpečné a přátelské prostředí.