Tereza Macoszek Jindrová, TCRG

Kariéru irské tanečnice začala Terka Jindrová v roce 2004, kdy začala tančit v Rinceoirí Irish dance academy. O dva roky později se začala zúčastňovat mezinárodních soutěží pod hlavičkou Delaney Academy of Irish Dance, pod vedením Lisy Delaney–Galal, ADCRG, TCRG. Nyní, po přestupu k Luas Dancing School, je už ostřílenou závodnicí a tančí na úrovni Open championship. Vystupovala mimo jiné v české irsko-taneční show Swan Legend, jejíž tour proběhla v mnoha českých divadlech.

Kromě Sona Sól vyučuje irské tance v tělocvičně Českého vysokého učení technického v rámci povinné i nepovinné tělesné výchovy a univerzity třetího věku. „Povýšila“ tak tuto univerzitu na první v republice, která se může pyšnit vlastním programem výuky irských tanců.

Irské tance ovšem nejsou jediným druhem pohybu, kterému se Terka věnuje. Má za sebou poměrně bohatou škálu různých tanečních zkušeností. Od funky, přes různé formy aerobiku až po moderní balet a rozverný cheerleading.

Vlastní licenci Fitness instruktor - Basic a v budoucnosti by ráda dosáhla na licenci TCRG. V Sona Sól se věnuje hned několika tanečním stylům – nejenom sólové tance, ať už „softy“, nebo step, ale i ceilí tance (skupinové), setové tance a sean nós dancing – stepařský styl, který stál na počátku nejen irského stepu, ale třeba i cloggingu (amerického country stepu). Aktivně se zajímá o pedagogiku, fyzioterapii a rehabilitaci a soustavně se v tomto ohledu vzdělává, byť ne jako studentka příslušné školy, ovšem o to důsledněji ;).

Certifikáty