Pavel Zuska

Pavel Zuska se začal sportu aktivně věnovat v roce 2000, kdy začal se sportovní gymnastikou na ZŠ Angelova pod vedením Pavola Niezgodzkého. Ani stěhování z Prahy do Dobříše o rok později mu nezabránilo se gymnastice naplno věnovat a ihned přestoupil do místního oddílu Jitky Holcové Gymnastika Dobříš. Tento oddíl je členem České gymnastické federace, pod jejíž hlavičkou se Pavel úspěšně účastnil různých gymnastických závodů.

V září 2005 se kromě vlastních tréninků začal aktivně podílet na přípravě tréninkových aktivit, jako pomocný trenér pro děti od 6 do 12 let a v září 2008 v Českých Budějovicích úspěšně splnil trenérské zkoušky III. třídy pro sportovní gymnastiku.

Gymnastiku ale záhy opustil, aby se mohl věnovat něčemu novému: irskému tanci. Podobně jako u ostatních lektorů Sona Sól, i u začátku Pavlovy kariéry stálo členství v RIDA (Rinceoiri Irish Dance Academy), kde se pod vedením Lisy Delaney-Galal TCRG připravoval na soutěže v irském tanci a na těchto soutěžích se protančil až na úroveň Primary.

Když v roce 2011 přestupoval do nové taneční školy, čekala ho roční závodnická pauza. Právě v toto období se připojil k souboru Sona Sól a i když už zase soutěží (v „barvách“ školy Luas Dancing School, vedené lektorkou Terezou Loužeckou-Bachovou TCRG), v Sona Sól tančí i nadále. Jako s pomocným lektorem na hodinách tělesné výchovy ČVUT se s ním studenti setkávají od února 2012.


Certifikáty

Fitness a zdraví

Kineziotaping

Bernards Summer School

BSS 2015 BSS 2017